Ať už je to aplikace v mobilu, nebo online služba na internetu, neumím si bez nich snad už ani představit svůj den. A to nejen ten pracovní, ale ani ten soukromý. Ráda bych sdílela mé oblíbené aplikace, které používám několikrát týdně či denně, a přináší mi úsporu času a energie.
Tak se pojď se mnou mrknout, kterých prvních 7 jsem si pro dnes vybrala…
1. iDoklad
Fakturace. Jamile začneš podnikat, dříve či později Tě čeká Tvá první faktura. A potom další a další. Vyzkoušela jsem několik fakturačních programů, ale stále se vracím k tomu stejnému. iDoklad. Do 5 odběratelů jej máš zdarma a později se již platí. Pro mě kromě přehlednosti je příjemný rychlý přehled splatností / po splatnosti, tvorba grafů, exporty i vyhledávání.
2. Booking.com
Ať už přespávám v Praze, ve Vídni, nebo v New Yorku, Booking.com je můj přítel č. 1. Používám jej jak pro Sebe, tak pro klienty. Používám jej jak pro osobní účely, tak pro ty pracovní. Vyhledávám jak velké hotely, tak jednopokojové apartmány. Pokud cestuješ častěji, dosáhneš na lepší cenu i fajn upgrade jako je například snídaně nebo lepší pokoj za stejnou cenu. Málokdy se nám stane, že hotel napřímo má lepší cenu, ale i tak při delších pobytech tohle zkoumáme.
Výhodou pro mě mimo jiné je také to, že mám okamžitý přehled o check-inu, jak se dostat do hotelu, prostě ať už potřebuji zjistit cokoli, najdu to přímo rezervace.
3. Liftago
Používáš občas taxi? A znáš Liftago? Jedná se o taxi službu a mě nějak moc baví. Baví mě jejich aplikace samotná, ale i jejich komunikace. V Česku se většinou setkávám s názorem, že je to drahé. Já se často na stejnou situaci podívám jinak – co když mi právě taxi za 150Kč ušetří nejen více času, ale i ENERGIE na další práci?
Cena ≠ Hodnota, kterou to přináší
4. Legito
Asi největším strašákem (nejen na začátku) podnikání bývají právní dokumenty. Co vše má být v Dohodě o provedení práce? Ve smlouvě? A co teprve GDPR? Nebo všeobecné obchodní podmínky? Existuje elegantní a cenově velmi příjemné řešení. Tím řešením je právě Legito.
5. Mailchimp
Zvažuješ o posílání newsletterů? Nebo by ses chtěla naučit něco nového pro své klienty? Vyzkoušela jsem již několik mailingových služeb, ale Mailchimp u mě prostě vyhrává. (Víš, že když odešleš newsletter, tak si s Tebou plácne opička 🙂 ). Mailchimp je sice anglicky, ale i v době, kdy jsem anglicky nemluvila, jsem jeho obsluhu zvládla v pohodě. Do 2000 kontaktů je zdarma, nabízí hezké šablony, dá se s editorem krásně hrát, možnost automatických zpráv, landing stránek, formulářů, měsíčně můžeš odeslat až 10.000 e-mailů a k tomu je i suprová aplikace v mobilu.
6. Canva
Možná už jsi o ní slyšela. Ať už v ní nachystáš vizitky, nabídu klientovi, posty na instagram, nebo stories na Facebook, věřím, že budeš spokojená. Už verze zdarma nabízí velké množství fotek. Dále samotá služba nabízí opravdu obrovské množství šablon. Dokonce nově s Canvou pracuje i moje maminka – takhle jednoduchá je. 😉
7. GSuite
Ať už se jedná o GMail, GDrive, GDokumenty, GTabulky, mám je všechny nejen dostupné online, ale i jako aplikace v mobilu. Velmi mi pomáhá na cestách. Mohu sdílet, upravovat, vytvářet prostě odkudkoli. A Gmail je prostě můj základ, na který nedám dopustit. 🙂
Snažila jsem se Vám přiblížit nejen aplikace standardní jako je Facebook, Instagram, nebo Youtube (ale třeba i na ty dojde ???? ), ale i ty, které se až tak často nedoporučují. Přesto ty, se kterými pracuji velmi často a ušetří opravdu spoustu času, či peněz.
Aplikace by nám neměly totiž ubírat čas, ale přinášet nám to, co my přinášíme klientům – úlevu, jednoduchost, pohodlí, úsporu času, atp.
Darja
Další články, které by Tě mohly zajímat..
Staň se také virtuální asistentkou
Kdo je to virtuální asistentka a co nabízí?
Jak se správně nacenit a na co nezapomenout?
Můžeš to dělat i ty? Vyděláš si dost? A kde hledat první klienty?